Przyłącz się do nas

Test bagażników rowerowych montowanych na kuli haka holowniczego

bagażniki rowerowe na hak do przewozu rowerów. Wygodne i łatwe rozwiązania. każdy najdzie coś dla siebie.

Produkty

Test bagażników rowerowych montowanych na kuli haka holowniczego

Aktywny wypoczynek to warta polecenia forma spędzania wolnego czasu. Rowerowe szaleństwo to jedna z możliwości jakie na nas czekają. Aby ruszyć dalej niż lokalne ścieżki do jazdy rowerowej potrzebujemy przewieźć nasze dwa kółka samochodem. Do zamocowania każdego z przedstawionych poniżej bagażników rowerowych potrzebne będzie nam posiadanie haka holowniczego. Przegląd najbardziej popularnych uchwytów do przewożenia rowerów samochodem ukazuje trzy wygodne i łatwe w użyciu bagażniki.
Przedział cenowy jest celowo dość rozpięty.

Pierwszym branym przez nas pod uwagę jest bagażnik Peruzzo Siena 2. 

Jest to bagażnik typu platforma a jego maksymalne obciążenie wynosi 51 kg. Producent daje nam na swój produkt 24 miesiące gwarancji. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w tym modelu jest możliwość odchylenia go, bez konieczności zdejmowania rowerów. Dzięki temu uzyskujemy stały dostęp do zawartości naszego bagażnika w samochodzie. Sam uchwyt rowerowy jest składany i zajmuje niewiele miejsca po demontażu, co zdecydowanie jest sporym plusem jeśli chodzi o jego przechowywanie. Legalne i w pełni bezpieczne poruszanie się po drogach z tym właśnie uchwytem daje nam podłączenie do gniazda na 7 PIN, w zestawie otrzymujemy adapter z 7 na 13 PIN oraz listwę świetlną do obsługi wszystkich świateł z wtyczką na 13 PIN. Produkt posiada homologację europejską e4. Stalowa konstrukcja, która pasuje do wszystkich modeli samochodów.

W skład zestawu wchodzi też dodatkowy wspornik dla rowerów, paski mocujące, plastikowe nakładki na koła oraz karta gwarancyjna produktu. Montaż bagażnika Peruzzo Siena jest łatwy i zajmuje dosłownie kilka chwil. Dzięki załączonej instrukcji użytkowania, jego obsługa nie będzie stanowiła żadnego problemu. Jest to wytrzymały i bezpieczny produkt włoskiego producenta, który znany jest z wyrobów bardzo wysokiej jakości rowery montowane są osobno, nie obijają się o siebie w czasie jazdy, nie stanowią też zagrożenia dla lakieru na naszym samochodzie, ponieważ podróżują w bezpiecznej odległości od auta. Minus za brak zamka zabezpieczającego.

Czas montażu bagażnika: około 1 minuty

Czas montażu 3 rowerów: niecałe 3 minuty

Cena bagażnika: 775 zł

https://adamot.pl/platformy-bagazniki-rowerowe-na-hak-holowniczy-139

 

Bagażnik rowerowy montowany na kuli haka, Peruzzo Siena - opinie redakcji:
7.1 Ocena ogólna
Zalety
solidna konstrukcja,
stosunek ceny do jakości
Wady
dosyć ciężki
Podsumowanie
Platforma bezproblemowa w obsłudze. Stabilna podczas jazdy. Szybki i łatwy montaż. Przenoszenie może być minimalnie utrudnione bo dosyć ciężka, ale poza tym nie ma minusów.
Wygląd7
Bezpieczeństwo6.5
Wygoda7
Cena/Jakość8

Drugim z kolei bagażnikiem branym przez nas pod lupę jest Thule HangOn 974.

Producent dobrze znany, szwedzka firma Thule to zdecydowanie wiodący i bardzo popularny producent sprzętu wspierającego aktywny wypoczynek. Bagażnik HangOn to rowerowy uchwyt typu wieszak. Jego maksymalne obciążenie wynosi 45kg, co daje równe 15kg na rower. Średnica ramy roweru montowanego na bagażniku nie jest tutaj niczym ograniczona. Waga bagażnika to tylko 7,2kg a gwarancja na Thule HangOn to 5 lat! Uchwyt ten nie jest odchylany, więc po zamontowaniu go i zapięciu rowerów nie mamy możliwości otworzenia klapy bagażnika. Jest składany do niewielkich rozmiarów i posiada testy ISO. Wygodna i szybka instalacja przemawiają na jego korzyść. Sam uchwyt posiada również zamek zabezpieczający mocowanie na haku oraz opaskę mocującą, która daje pełną stabilność rowerów podczas ich przewożenia.

Ogromną wygodą przy wszystkich produktach Thule jest możliwość zabezpieczania i zamykania ich przy użyciu jednego kluczyka. Nieważne czy jest to box dachowy, bagażnik rowerowy czy belki dachowe, po wymianie wkładek w fabrycznych zamkach, jednym kluczykiem obsługujemy wszystkie akcesoria. Brak listwy świetlnej w zestawie. Rowery powinny być na tyle wysoko zamocowane, aby nie zasłaniać ani świateł ani tablicy rejestracyjnej. Poręczny i bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Czas montażu bagażnika: 50 sekund

Czas montażu 3 rowerów: 2 minuty

Cena bagażnika: 373 zl

 

Bagażnik rowerowy typu wieszak, Thule HangOn - opinie redakcji:
7.3 Ocena ogólna
Zalety
kształt
łatwość montażu
design
Wady
brak
Podsumowanie
Spełnia wszystkie oczekiwania. Jak to produkty Thule. Nie ma się do czego przyczepić.
Wygląd8
Bezpieczeństwo7
Wygoda6.5
Cena/Jakość7.5

 

Trzecim i ostatnim w tym teście bagażnikiem rowerowym jest Atera Strada Sport M3.

Atera to jeden z liderów w grupie producentów bagażników rowerowych. Zorientowanie na wygodę użytkowania i łatwość montażu. To zdecydowany profesjonalista jeśli chodzi o przewóz rowerów i zaspokoi bardziej wymagających klientów. Platforma z maksymalnym obciążeniem 60 kg. Gwarancja od Atery to 36 miesięcy. Bagażnik ten jest odchylany, co nie ograniczy w żaden sposób naszej wygody z korzystania zawartości naszego bagażnika w samochodzie. Dość ciężki bo waży prawie 18 kg. Oprócz przewozu tradycyjnych rowerów daje nam również możliwość przewozu rowerów elektrycznych. Listwa świetlna z wtyczką na 13 PIN, adapter z 7 na 13 PIN w zestawie.

Instalacja i montaż platformy trwa dosłownie chwilę. Bagażnik i rowery są zabezpieczone przed kradzieżą, istnieje możliwość dokupienia adaptera do przewozu dodatkowego roweru. Ta stalowo aluminiowa konstrukcja jest przemyślana i solidna. Dokładne i precyzyjne mocowanie na kulę haka, które samo się poziomuje przy zaciskaniu. Rowery trzymają się mocno i stabilnie.

Czas montażu bagażnika: 45 sekund

Czas montażu 3 rowerów: 3 minuty

Cena bagażnika: 1899zł

https://adamot.pl/bagaznik-rowerowy-atera-strada-sport-m3-3-rowery-63.html

Bagażnik rowerowy na kulę haka, Atera Strada Sport - opinie redakcji:
9.1 Ocena ogólna
Zalety
łatwość obsługi
mocno trzyma rowery
sztywna konstrukcja
Wady
ciężki
Podsumowanie
100% zadowolenia, w czasie jazdy nie ma obaw o rowery, sam bagażnik jak i rowery stabilne. Samopoziomujący się zacisk duży plus.
Wygląd9
Bezpieczeństwo9.5
Wygoda9.5
Cena/Jakość8.5

Artykuły powiązane:

Bagażniki rowerowe Peruzzo – na 4 rowery – porównanie

Rodzinna ucieczka za miasto Skodą Superb III Kombi

Kontynuuj czytanie

Związany z firmą od jej założenia. Przeszedł przez wszystkie działy, od biura obsługi klienta przez dział reklamy aż do magazynu, czyli serca naszej firmy. Praca w ciągłym ruchu sprawia mu najwięcej satysfakcji, dlatego w magazynie czuje się jak ryba w wodzie. W wolnym czasie pasjonat jednośladów, tych nienapędzanych mechanicznie.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Produkty

Do góry