Przyłącz się do nas

Boks na bagażnik rowerowy – porównanie Thule BackSpace XT i Aguri

Boks na platformę rowerową Aguri

Bez kategorii

Boks na bagażnik rowerowy – porównanie Thule BackSpace XT i Aguri

Najczęstszym wyborem osób, które chcą powiększyć przestrzeń bagażową swojego auta, jest boks na dach samochodu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno jeśli przewozimy walizki, sprzęt sportowy czy wózek dla dziecka. Nowoczesne boksy posiadają szereg usprawnień, jak możliwość otwierania
z dwóch stron oraz zabezpieczenia antykradzieżowe. Jakie wady może mieć używanie boksa? Na pewno powiększy spalanie samochodu oraz zwiększy hałas w środku pojazdu. Jest to naturalne zjawisko występujące ze względu na zaburzoną aerodynamikę samochodu. Oczywiście do zamontowania boksa dachowego konieczne będzie dokupienie odpowiedniego do danego samochodu bagażnika bazowego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje alternatywne rozwiązanie, jakim jest boks na platformę rowerową.

Boks na platformę rowerową

Platformy rowerowe oprócz standardowego przeznaczenia mogą stanowić podstawę do zamontowania na nich specjalnego boksa. W praktyce spełni podobne zadanie co standardowy bagażnik na dachu samochodu. Zastosowanie takie ma pewne zalety względem boksa dachowego. Bagażnik umieszczony za samochodem będzie generował mniejszy hałas oraz spowoduje mniejszy wzrost zużycia paliwa. Samo pakowanie również będzie wygodniejsze na poziomie platformy rowerowej niż na dachu samochodu. Istnieją jednak też pewne ograniczenia. Oczywiste jest to, że w przypadku takiego boksa musimy wybrać, czy chcemy zabrać ze sobą większą ilość rowerów, czy dodatkowy bagaż. Jeśli platforma ma możliwość dołączenia dodatkowego miejsca montażowego, razem z boksem możemy zabrać jeden rower. Nie każdy boks jednak pozwala na taki montaż. Kolejnym minusem jest konieczność posiadania haka z wiązką elektryczną w swoim samochodzie. Boks na platformę pozwoli jednak na wykorzystanie jej zarówno latem, jaki i podczas zimowych wyjazdów.

Boks na bagażnik Thule

Thule Backspace vs Aguri

W naszej ofercie znajdują się dwa boksy montowane na platformy rowerowe Thule Backspace XT do montażu na platformę VeloSpace oraz Aguri 50806 na platformę Active Bike. Różnią się one przede wszystkim konstrukcją. W Thule możliwe jest złożenie całej konstrukcji, co ułatwia przechowywanie samego boksa. Aguri jest jednolitą bryłą, mocno przypominającą standardowe boksy dachowe. Pojemność Aguri to 340 litrów z załadunkiem do 45 kg, Thule pojemność ma nieznacznie mniejszą, bo 300 litrów, ale pozwala załadować o 5 kg więcej. W przypadku szwedzkiego Thule, jak w każdym ich produkcie możemy mówić o bardzo dobrej jakości wykonania i solidności konstrukcji. Aguri na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie sprzętu z nieco niższej półki cenowej, bo rzeczywiście jego cena jest znacznie niższa, ale to koszt zakupu może odgrywać tutaj znaczącą rolę dla potencjalnego użytkownika.

Sprawdźmy, ile musimy wydać na oba te modele:

Thule BackSpace XT to koszt w okolicach 3000 zł. Platforma rowerowa Thule VeloSpace, potrzebna do zamontowania boksa kosztuje około 4000 zł. Łącznie za taki zestaw przyjdzie nam zapłacić około 7000 zł. W przypadku Aguri ceny będą o ponad połowę niższe. Sam boks kosztuje dokładnie 1915 zł, w przypadku zakupu dodatkowej maty, kwota wzrośnie o 80 zł. Zakup platformy Aguri porównywalnej do VeloSpace to koszt około 1600zł. Cały zestaw od Aguri otrzymujemy zatem za około 3500 zł.

Boks na bagażnik Aguri

Różnica w cenie jest znaczna i spowodowana jest głównie jakością wykonania i funkcjonalnością, z których słynie Thule. Dodatkowo w przypadku szwedzkiego producenta mamy do czynienia z bardziej skomplikowaną konstrukcją boksa, który na pewno łatwiej będzie przechowywać. Kolejną ważną funkcją, za którą musimy dopłacić jest możliwość transportu zarówno boksa, jak i jednego roweru, czego nie znajdziemy u polskiego producenta. Zestaw od Aguri ma jednak jedną bardzo ważną cechę, świetny stosunek jakości do ceny. Za połowę kwoty otrzymujemy zarówno platformę przystosowaną do przewozu rowerów elektrycznych oraz bardzo pojemy boks, dzięki któremu możliwe będzie wykorzystanie platformy zarówno latem, jak i w zimie.

Wszystkie informacje na temat platform rowerowych zebraliśmy w tym artykule. Wszystkie dostępne modele znajdują się na www.adamot.pl oraz w naszym salonie stacjonarnym w Tarnowie, ul. Przemysłowa 10.

Kontynuuj czytanie
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Bez kategorii

Do góry