Przyłącz się do nas

Platforma rowerowa Aguri i Inter Pack – porównanie

Suzuki i platforma rowerowa

Porady

Platforma rowerowa Aguri i Inter Pack – porównanie

Zbliża się lato, a wraz z nim sezon rowerowy. Dla fanów jednośladów, którzy chcą zwiedzać na rowerze nowe okolice niezwykle przydatna może okazać się platforma rowerowa. Jest to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na bezpieczny transport rowerów. W porównaniu do alternatywnych sposobów nie wymaga odkręcania przedniego koła, upychania rowerów w bagażniku czy wyciągania ich na dach samochodu. Na rynku istnieje wielu producentów tego typu bagażników, poniżej opiszemy najważniejsze różnice między poszczególnymi platformami rowerowymi. Więcej informacji dotyczących wyboru platformy znajduje się w tym artykule. W tym wpisie zajmiemy się porównaniem dwóch platform marki Aguri oraz Inter Pack.

Platforma rowerowa Aguri Active Bike

Producent Aguri oferuje dwie konfiguracje bagażnika na rowery w naszym sklepie. Bagażniki te pozwalają na transport dwóch lub trzech rowerów, z możliwością dołączenia dodatkowego adaptera, który umożliwia zamontowanie dodatkowego roweru. Bagażniki występują w kolorze srebrnym i czarnym
i oferują doskonały stosunek jakości do ceny w przedziale cenowym do 2000 zł.

Platforma rowerowa Aguri

Obie wersje platformy przystosowane są do przewożenia rowerów elektrycznych. Maksymalna waga jednego roweru może wynosić do 30 kg w przypadku wersji na dwa rowery i 20 kg w przypadku wersji trzystanowiskowej, oczywiście przy wykorzystaniu wszystkich trzech stanowisk. Nośność w obu przypadkach wynosi tyle samo – 60 kg. Średnica ramy roweru powinna znajdować się w przedziale od 20 do 80 mm, a szerokość opony do 80 mm. Rozstaw kół roweru to od 80 do 120 mm.

Zabezpieczenie platformy rowerowej Aguri


Zaciskowe opaski zębate montują koła na ramach. Rama roweru ma indywidualny uchwyt na wysięgniku, który niweluje możliwość obicia roweru o konstrukcję platformy czy o pozostałe przewożone rowery. Uchwyty mocujące mają elastyczne gumowe wypełnienie, które dodatkowo chroni ramy rowerów przed uszkodzeniem. Dla wygody użytkownika istnieje możliwość demontażu uchwytów ramy i przymocowanie ich w dowolnym miejscu na pałąku po wcześniejszym ustawieniu rowerów na platformie. Zaczepy ramy posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci gałki z zamkiem, co nie jest oczywistym wyposażeniem wszystkich platform.

Montaż na kuli haka dokonywany jest za pomocą dźwigni zaciskowej ze śrubą i również posiada zabezpieczenie zamkiem. Platforma rowerowa Aguri Active Bike posiada możliwość odchylenia w dół razem z zamontowanymi na niej rowerami, co ułatwi dostęp do bagażnika samochodu.

Platforma posiada standardowe oświetlenie, zasilane przy pomocy wtyczki 13 pin. Biorąc pod uwagę możliwości oraz cenę,  w tym przedziale cenowym jest to bardzo dobra propozycja zakupu.

Aguri Active Bike w wersji na dwa rowery: link do sklepu
Aguri Active Bike w wersji na trzy rowery: link do sklepu

Platforma rowerowa Inter Pack Trio

Platforma Inter Pack Trio dostępna jest w podobnym przedziale cenowym i jest przystosowana do przewozu trzech rowerów. Wyróżnia ją zastosowany system mocowania, który pozwala zainstalować platformę na każdego rozmiaru kuli haka.

Platforma rowerowa Inter Pack


Platforma posiada trzy indywidualne zabezpieczenia ramy, zamykane na zamek, które dzięki elastycznemu wypełnieniu niweluje drgania i zabezpiecza ramę. Kolorowe akcenty zabezpieczeń, zarówno na ramie,
jak i na kołach, przyciągają uwagę i dodają waloru estetycznego całej platformie Inter Pack.

Zabezpieczenie koła w platformie rowerowej Inter Pack

Zastosowano tutaj elastyczne, parciane paski zabezpieczające opony, co spowodowało zwiększenie zakresu szerokości koła roweru. Parciany pasek chroni również felgę przed porysowaniem. Znaczącą różnicą jest jednak nośność platformy, która wynosi 45 kg. Jest to łączna waga trzech rowerów, zatem waga jednego roweru to maksymalnie 15 kg, przez co niemożliwe jest przewożenie roweru elektrycznego.

system mocowania platformy rowerowej Inter Pack

Montaż platformy na kuli haka holowniczego odbywa się za pomocą mechanizmu, który wymaga dokręcenia i docisku poprzez dwie niezależne śruby. Pierwszą, od góry, następnie przy pomocy klucza dołączonego do platformy, od boku. Jest to bardziej manualna i czasochłonna forma mocowania, jednak ma ona swoich zwolenników. Odchylanie platformy Inter Pack Trio również wymaga odkręcenia mechanizmu na śrubie.

Platforma Inter Pack Trio: link do sklepu
Platforma Inter Pack Quattro: link do sklepu

Więcej platform rowerowych oraz niezbędnych do ich zamontowania haków i wiązek elektrycznych znajdziecie na stronie internetowej www.adamot.pl oraz w naszym salonie w Tarnowie przy ul. Przemysłowa 10

Kontynuuj czytanie
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Porady

Do góry