Przyłącz się do nas

Dzień z życia magazynu

Wózek widłowy w użyciu. Pracownik centrum dystrybucyjnego przygotowuje ładunek do wysyłki. Sprawdź naszą ofertę haków holowniczych.

Firma

Dzień z życia magazynu

Magazyn to serce naszej firmy. Życie toczy się tutaj swoim własnym rytmem. I rządzi się swoimi prawami. Czterej muszkieterowie Adamotu, Sebastian, Piotr, Adrian i Patryk codziennie stawiają czoła przeciwnościom losu, tak aby każda przesyłka docierała do naszych klientów na czas. Rytm pracy naszego centrum dystrybucyjnego wyznaczany jest przez system zamówień wychodzących i przyjęć towarów.

Rozległe powierzchnie regałów, setki palet i tysiące sztuk asortymentu to magazynowa rzeczywistość, w której nie każdy potrafi się odnaleźć. Nasi chłopcy robią to jednak bezbłędnie. Nowoczesny sprzęt do pakowania i transportu towaru, wózki widłowe czy stertowniki to podstawowe wyposażenie ich miejsca pracy. Każdy z pracowników jest odpowiednio przeszkolony w zakresie innowacyjnych metod sortowania i pakowania towarów oraz bezpieczeństwa pracy.

Śledzenie stanów magazynowych, planowanie przyjęć towarów, czuwanie nad stanem technicznym przyjmowanych materiałów, sporządzanie dokumentacji, zabezpieczanie ich przed zniszczeniem czy kradzieżą, pakowanie przesyłek na podstawie list przekazywanych z działu obsługi klienta… Ale nudy. Same suche fakty. Nie to chciałeś przeczytać?

Dzień z życia naszego centrum dystrybucyjnego na pewno będzie bardziej interesujący.

Wyznaczanie dróg komunikacyjnych pomiędzy regałami, poruszając się na różnych urządzeniach przywołuje na myśl wizję pracy prawie jak na platformie kosmicznej. Po minach chłopaków widać, że praca, choć momentami stresująca, sprawia im dużo radości i nie brakuje okazji do żartów. Jedno, na co nie mogą narzekać to nadmiar wolnego czasu.

Tutaj nie ma monotonii, każdy dzień jest inny i ciągle coś się dzieje. Ściśle ze sobą współpracując i mając na celu jak najlepszą organizację swojej pracy, nasi chłopcy ciągle udoskonalają a to system pakowania przesyłek a to sposobu rozmieszczania towarów na regałach.

Brygadzie przewodzi Sebastian, który pracuje w firmie od jej założenia. Prowadzi szkolenia dla nowych pracowników, jest świetnie zorganizowany i zorientowany w temacie naszego asortymentu. Jego wiedza i pasja z jaką ją przekazuje robi wrażenie. Piotrek to bardzo zrównoważony człowiek. Logistyczne myślenie i praktyczne podejście do pracy w magazynie to cechy dla niego charakterystyczne. Pojawia się zawsze tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Adrian jest cichy i spokojny. Nie dajcie się jednak zwieźć pozorom, tempo jego pracy jest zdecydowanie ponad przeciętną. Patryk, najmłodszy wiekowo i stażem, sprawia wrażenie pewnego siebie młodego człowieka. Bezbłędnie opanował spory zakres wiedzy o hakach, wiązkach, bagażnikach i codziennie pomaga w usprawnianiu pracy naszego centrum dystrybucyjnego. To, co widać na pierwszy rzut oka, to to, że w czwórkę tworzą bardzo zgraną drużynę.

Jak wszędzie, tak i w naszym magazynie zdarzają się błędy i pomyłki. Wykluczenie ich jest właściwie natychmiastowe, jeśli odbywają się na miejscu. Błędy w zamówieniach i omyłkowe wysyłki, choć zdarzają się bardzo rzadko, potrafią mieć bardziej dotkliwe konsekwencje. Naszym chłopcom to nie straszne. Jak sami zgodnie twierdzą, dla nich nie ma sytuacji bez wyjścia. Szybko reagują na wszystkie wprowadzone zmiany a ewentualne sytuacje kryzysowe są natychmiast eliminowane. Pracę na magazynie najprościej można porównać do układania klocków. W każdym mężczyźnie drzemie coś z dziecka, toteż układanie paczek, kartonów i budowanie konstrukcji regałów idealnie wpisuje się w to stwierdzenie.

Sterty palet, pudełek, kilometry folii, wypełniacze. Pakowanie zamówień dla klientów jest żmudne, bardzo dokładne i dopracowane w najmniejszym szczególe. Zmierzyłam czas jaki zajmuje chłopakom spakowanie jednego haka holowniczego, było to zdumiewające 4 minuty. Laik nie wiedziałby nawet od czego zacząć. Haki to chyba najbardziej niewdzięczny towar do pakowania. Po minach widziałam, że byli z siebie dumni. ja byłam pod wrażeniem. Powiedziałam, że kiedyś zorganizujemy zawody w pakowaniu haków na czas. Od razu podłapali ten pomysł.

Cała praca w naszym centrum dystrybucyjnym odbywa się bardzo płynnie. To wszystko dzięki planowaniu i rozdzielaniu obowiązków z wyprzedzeniem. Odpowiednie zasoby ludzkie i prawidłowo dobrany sprzęt to również ważne aspekty sprawnie funkcjonującego magazynu. Fakt, iż praca, którą wykonują nasi czterej muszkieterowie sprawia im wiele satysfakcji i w magazynie czują się jak ryby w wodzie, ma ogromne znaczenie. Dzięki temu pokonywanie nowych wyzwań, jakie przynosi każdy kolejny dzień, nie sprawia im najmniejszych trudności.

Kontynuuj czytanie

W ADAMOT sp. z o.o. wspiera pracę działu marketingu. Buduje relacje z klientami przy pomocy portali społecznościowych. Dba o jakość naszych tekstów, pod względem merytorycznym i językowym. Pasjonatka fotografii, dzięki niej fotorelacje z wydarzeń są takie interesujące.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Firma

Do góry