Przyłącz się do nas

Boksująca księgowa. Joanna Mazurkiewicz

Asystentka księgowej w firmie Adamot to też zapalona miłośniczka i trenerka boksu.

Firma

Boksująca księgowa. Joanna Mazurkiewicz

Global Boxing Tarnów to miejsce na mapie naszego miasta, które zrzesza pasjonatów boksu. Jest to klub bokserski stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Trenerzy i instruktorzy wyróżniają się indywidualnym podejściem do każdego klubowicza, kształtując i doskonaląc umiejętności bokserskie swoich zawodników. W opisie klubu czytamy, jak ważną rolą w kształtowaniu charakteru młodego człowieka jest jego zrównoważony rozwój i poczucie spełnienia z uprawiania sportu, a prawdziwą radość z treningu bokserskiego najlepiej można odczuć wspólnie.

Zastanawiacie się pewnie, co łączy szkołę boksu z naszą firmą? Wspólnym mianownikiem okazuje się Joanna Mazurkiewicz. Trenerka i zawodniczka w Global Boxing Tarnów, która pełni funkcję asystentki księgowej w firmie Adamot.pl.

Urodzona w lipcu 1994 roku, o sobie mówi, że „nie była grzecznym dzieckiem”. Zawsze lepiej dogadywała się z kolegami niż z koleżankami. Jej zainteresowania nie przypominały typowych dla nastolatki. Począwszy od treningów na siłowni a na uczęszczaniu do szkółki bokserskiej skończywszy. Joanna z uśmiechem na twarzy i nieskrywanym zadowoleniem wspomina, że tylko ona wytrwała w miłości do tego sportu. Żaden z kolegów, którzy zachęcili ją do spróbowania sił w ringu, nie ma już nic wspólnego z boksem. Uczęszczała do klasy sportowej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Mościcach. Wracając pamięcią do tamtego okresu wspomina, że miała problemy z dyscypliną, przez co trenowanie boksu wydawało się jej mamie niezbyt dobrym pomysłem. Okazało się jednak, że były to nieuzasadnione obawy.

Asia dokładnie wiedziała jak spożytkować pokłady energii, która rozpiera ją po dzień dzisiejszy. Zamiłowanie do sportu przełożyło się na miłość do boksu. Treningi wyznaczały rytm jej życia a z sukcesów cieszyli się wszyscy bliscy z otoczenia Joasi. Dodawali jej otuchy i wsparcia w rzadkich chwilach słabości. Zawsze bardzo wysoko stawiała sobie poprzeczkę. Jej zachowanie zdecydowanie się poprawiło, motywacja w dążeniu do celu i samozaparcie, aby być coraz lepszą zawodniczką, stały się jej motto życiowym.

Będąc zawodniczką Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej Tarnovia zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek. Ogromny sukces w tak młodym wieku. Już wtedy wiedziała, że trenowanie boksu to coś, z czym chciałaby związać swoją przyszłość. W 2010 roku wywalczyła złoto na Pucharze Polski Kadetek, w 2012 po raz trzeci udało się jej zdobyć tytuł wice-mistrzyni Polski juniorek. To, czego nie planowała jako 15-latka, to bycie księgową. Wszechstronnie uzdolniona, potrafiła odnaleźć się i w tej roli. Perfekcjonistka w każdym calu, bardzo dobrze sprawdza się na stanowisku asystentki księgowej. Analityczne myślenie przydaje jej w ringu jak i w biurze. Rzetelność, dokładność i cierpliwość to kolejne cechy, które Joasia wykorzystuje na obu płaszczyznach. Dobra organizacja pracy i szybkość w rozwiązywaniu problemów, które wyniosła z treningów, również znajdują swoje zastosowanie w jej codziennej obowiązkach.

Dzisiaj, jako dorosła i dojrzała kobieta, każdą wolną chwilę spędza na treningach w Global Boxing Tarnów. Wciąż doskonaląc swoje umiejętności jako zawodniczka daje przykład do naśladowania jako trener młodzików. W towarzystwie Aleksandra Maciejowskiego, który od lat jest dla niej autorytetem, wspólnie z resztą załogi przekazują swoją wiedzę i umiejętności młodym adeptom boksu. Uczą kontroli nad emocjami, przezwyciężania lenistwa, zmęczenia i bólu. I tak jak było to w przypadku naszej Joasi, kształtując ciało kształtują charakter.

Kontynuuj czytanie

W ADAMOT sp. z o.o. wspiera pracę działu marketingu. Buduje relacje z klientami przy pomocy portali społecznościowych. Dba o jakość naszych tekstów, pod względem merytorycznym i językowym. Pasjonatka fotografii, dzięki niej fotorelacje z wydarzeń są takie interesujące.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Firma

Do góry