Przyłącz się do nas

Wiązki elektryczne, jakie i do czego?

Czym są wiązki elektryczne do haków holowniczych i do czego służą. jaką wiązkę wybrać. dedykowaną czy uniwersalną. wiązki elektryczne Steinhof i erich Jaeger.

Porady

Wiązki elektryczne, jakie i do czego?

Do poprawnego i legalnego funkcjonowania akcesoriów przeznaczonych do założenia na hak holowniczy, dotyczy to na przykład przyczepy czy bagażnika rowerowego z listwą świetlną, niezbędna jest wiązka elektryczna. Łączy układ elektryczny samochodu z układem danego urządzenia. W naszej ofercie znajdują się wiązki uniwersalne, dedykowane do konkretnego modelu samochodu, a także różne dodatki do zestawów elektrycznych. Posiadamy szeroki wybór adapterów, wtyczek, gniazd i innych niezbędnych akcesoriów. Dostępne zestawy są produkowane przez renomowane firmy, wśród naszych dostawców znajdują się tak uznane marki jak Steinhof, Bosal czy Erich Jaeger. Ten ostatni to niemiecki producent, który od 90 lat specjalizuje się w produkcji instalacji elektrycznych dla branży motoryzacyjnej.

Na wiązkę elektryczną do haka holowniczego składa się gniazdo elektryczne, wiązka przewodów, w jej skład może wchodzić również moduł elektroniczny oraz zestaw montażowy. Konieczność obecności  modułu elektronicznego staje się standardem w nowych samochodach. To ze względu na wysoki poziom zaawansowania instalacji elektrycznych, a właściwie elektronicznych.
Zastanawiasz się nad wiązką uniwersalną do haka holowniczego? Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania pod względem finansowym. Uniwersalne zestawy elektryczne Steinhof z naszej oferty zapewniają obsługę wszystkich niezbędnych funkcji, czyli przekazywanie świateł pozycyjnych, hamowania, przeciwmgłowych oraz kierunkowskazów. Odpowiednio dokładnie wykonany montaż takiej wiązki gwarantuje bezawaryjne działanie i pełną eksploatację możliwości haka holowniczego.

Wiązki z modułem przyczepy dodatkowo obsługują światła LED. Wiązki 7 PIN sprawdzają się w przypadku przyczep do 750 kg, zapewnią działanie wszystkich świateł z wyjątkiem świateł cofania, a 13 PIN znajdzie zastosowanie w przypadku większych przyczep, także tych kempingowych, które muszą posiadać własne światło cofania. Dzięki 13 biegunowej wiązce istnieje możliwość doprowadzenia do przyczepy stałego zasilania, dzięki czemu możemy podłączyć np. lodówkę czy przewód, którym naładujemy telefon, Ipada czy inne urządzenia na baterie. Wiązka z modułem będzie Ci niezbędna jeśli Twój pojazd posiada Check Control, czyli system kontroli sprawności oświetlenia, czujniki parkowania (które będą odbierały przyczepę bądź inne akcesorium jako przeszkodę), lub system sterowania CAN-Bus. Umożliwia to szybką wymianę informacji pomiędzy komponentami układu elektronicznego samochodu.

 Wiązki dedykowane https://adamot.pl/uniwersalne-zestawy-elektryczne-197 są optymalnie przystosowane do danego modelu pojazdu z konkretnego rocznika. Sposób ułożenia i długość przewodów, wtyczki i moduły sterowania w zestawach dedykowanych są zaprojektowane tak, aby idealnie pasować do układu elektronicznego i geometrii pojazdu. Dzięki temu ich instalacja nie wymaga ingerencji w okablowanie samochodu. Oferowane przez nas dedykowane zestawy elektryczne dostępne są w wariantach 7 lub 13 biegunowych. Jednak zarówno w przypadku wiązek uniwersalnych Steinhofa, jak i dedykowanych Ericha Jaegera, można łatwo modyfikować ilość wtyków za pomocą adaptera przejściowego.

W swojej ofercie posiadamy przejściówki zarówno z 7 na 13, jak i z 13 na 7 PIN, dzięki czemu idealnie połączysz samochód z ładunkiem umocowanym na haku, maksymalnie wykorzystując możliwości swojego samochodu. Przepięcie z 7 na 13 PIN umożliwi skorzystanie z dodatkowych funkcji np. ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej czy obsługę wszystkich świateł, włącznie ze światłami cofania. W naszym sklepie zaopatrzysz się również we wtyczki, gniazda czy szybkozłączki.

Kontynuuj czytanie

Specjalistka od relacji z klientami. Znajomość języka francuskiego wykorzystuje na co dzień w kontakcie z klientami zagranicznymi. Zawsze pełna energii, którą zaraża współpracowników. Miłośniczka muzyki oraz zdrowego trybu życia.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Porady

Do góry