Przyłącz się do nas

Aktywnie z dziećmi, czyli rowerowy weekend!

Skoda Superb III Kombi bagaznik rowerowy typu platforma peruzzo Como do przewozu 3 rowerów

Porady

Aktywnie z dziećmi, czyli rowerowy weekend!

Wakacje, długie i krótkie weekendy to idealny czas na spędzanie każdej wolnej chwili aktywnie i w gronie bliskich nam osób. Do rowerowych wycieczek nie jest konieczna piękna, słoneczna pogoda, dlatego też nie ma tutaj zbyt wielu ograniczeń ani miejsca na wymówki. Wypoczynek w ruchu, połączony ze zwiedzaniem zabytków, podziwianiem widoków, przerwą na piknik, zbieranie pamiątek w lesie czy nawet pokonywanie rekordów w ilości przejechanych kilometrów i nagrody za  kolejnego odcinka to bardzo dobra motywacja dla najmłodszych, których trzeba jakoś zachęcić i zaangażować w całe przedsięwzięcie, jednocześnie odwracając uwagę od zmęczenia.

Poszukując odpowiedniej trasy na wycieczki rowerowe z dziećmi nawet nie zdawałam sobie sprawy, że jest tyle bardzo pomocnych portali, blogów czy grup na Facebooku, które zrzeszają fanów tego typu wypoczynku. Wszystko dokładnie opisane, mnóstwo wskazówek co i do czego ze sobą zapakować, jak rozdzielać dłuższe trasy, jak podróżować i z kim, żeby wszyscy byli zadowoleni. Na końcu wpisu zebrałam kilka ciekawych i pomocnych, moim zdaniem, miejsc w sieci, które mogą przydać się fanom wypraw rowerowych tych bliższych i dalszych.

Polska obfituje w szlaki rowerowe, począwszy od lokalnych dla mnie tras w Małopolsce, nieco dalej w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, przez pozostałe województwa aż po widokowe i leśne trasy na Kaszubach. Wybór jest ogromny. Różne szlaki, różne stopnie trudności, dla mniej i bardziej zaawansowanych. Wystarczy tylko rower i dobre chęci. Oczywiście rowery trzeba w jakiś sposób przetransportować do miejsca docelowego…

Tutaj chciałabym polecić bagażnik rowerowy typu platforma, montowany na kuli haka holowniczego. Jest to bardzo praktyczne, funkcjonalne rozwiązanie. Łatwe i szybkie w montażu i demontażu. Większość z oferowanych na rynku platform rowerowych jest składana, nieużywane nie zajmują wiele miejsca. Prawie wszystkie są odchylane, dzięki czemu dostęp do bagażnika jest niczym nieograniczony, nawet przy rowerach przypiętych na bagażniku. Ta funkcja na pewno została opracowana przez kogoś, kto ma dzieci… Część z platform rowerowych  posiadają intuicyjny system montażu na kuli haka holowniczego, wtedy swobodnie można samemu zamontować bagażnik, bez pomocy drugiej osoby. Są bezpieczne i w pełni legalne w użyciu, posiadają miejsce na trzecią tablicę rejestracyjną oraz listwę świetlną. Jest to bardzo dobra alternatywa dla uchwytów rowerowych montowanych na dachu samochodu, o wiele łatwiejsze w użyciu, bezpieczniejsze i nie trzeba pamiętać o zwiększonej wysokości samochodu podczas planowania trasy.

bagażnik rowerowy typu platforma na kule haka holowniczego Peruzzo Como do przewozu 3 rowerów

Prezentowane zdjęcia przedstawiają platformę rowerową Peruzzo Como służącą do przewozu trzech rowerów. Jest to nowoczesny bagażnik posiadający dźwignię z zamkiem zabezpieczającym go na kuli haka. Mocowanie pasuje do większości haków holowniczych. Maksymalne obciążenie wynosi 60 kg, sam bagażnik waży 13 kg a jego przenoszenie nie stanowi problemu. Kompaktowy i funkcjonalny, rowery są przewożone stabilnie i bezpiecznie. Każdy z jednośladów ma swoje osobne stanowisko, oddzielone sztywnymi wspornikami dzięki czemu nie obijają się o siebie i nie rysują. Sam bagażnik jest pokryty ochronną warstwą, która zabezpiecza go przed zarysowaniem.

Skoda Superb III Kombi bagaznik rowerowy typu platforma peruzzo Como do przewozu 3 rowerów Skoda Superb III Kombi bagaznik rowerowy typu platforma peruzzo Como do przewozu 3 rowerów Skoda Superb III Kombi bagaznik rowerowy typu platforma peruzzo Como do przewozu 3 rowerów Skoda Superb III Kombi bagaznik rowerowy typu platforma peruzzo Como do przewozu 3 rowerów

Poniżej znajdziecie informacje dotyczące tras wycieczek rowerowych, porady i opinie tych, którzy sprawdzili już rożne trasy i rozwiązania i tak jak my uwielbiają wycieczki rowerowe z dzieciakami i nie tylko.

http://www.bezmapy.pl/category/na-dwoch-kolkach/trasy-rowerowe/

http://roweronline.pl/

http://www.dzieciakiwplecaki.pl/

http://www.narowerze.pttk.pl/Gdzie%20na%20rower

Konkurs już nieaktualny, ale mnóstwo ciekawych pomysłów i przykładów tras rowerowych od Zakopanego po Hel:

Rodzinne trasy rowerowe w Polsce- Konkurs

Bagażnik rowerowy montowany na kuli haka peruzzo Como - opinia klienta:
8.9 Ocena ogólna
Podsumowanie
Świetny gadżet dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych. Przyjemny w obsłudze, łatwy montaż. Stabilny i bezpieczny transport rowerów. Bardzo gorąco polecam!
Wygląd9
Bezpieczeństwo9
Wygoda8.5
Cena/Jakość9

Kontynuuj czytanie

W ADAMOT sp. z o.o. wspiera pracę działu marketingu. Buduje relacje z klientami przy pomocy portali społecznościowych. Dba o jakość naszych tekstów, pod względem merytorycznym i językowym. Pasjonatka fotografii, dzięki niej fotorelacje z wydarzeń są takie interesujące.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej wpisów w kategorii Porady

Do góry